Волочиське КП ТМ "Тепловик"
     офіційний сайт

20 листопада 2018 року о 17,30 год.
Актова зала міської ради  (вул.Незалежності, 88).

 

Присутні:

Білий О.О.                      – директор КПТМ «Тепловик»

Бородовська Г.І.            – головний бухгалтер КПТМ «Тепловик»

Бородовська О.А.           - економіст КПТМ «Тепловик»

Трояновська Ю.В.         – начальник відділу приватизації, ЖКГ та комунальної власності

Намистюк А.В.              – головний спеціаліст відділу приватизації, ЖКГ та комунальної власності

Клапа В.О.                      – провідний спеціаліст відділу приватизації, ЖКГ та комунальної власності

Сеник М.Я.                     – прес-секретар міської ради

 

Мешканці міста:
Сиско Д.М., Гуменюк А.С., Пиндик В.Б., Форись О.П.,  Білик В.М., Черниченко Г.В., Панфілова Л.А., Воронюк А.В.

СЛУХАЛИ:

Бородовську Г.І., яка проінформувала, що Згідно ст.20 ЗУ «Про  теплопостачання» «тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обгрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії».

Статтею 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що у разі  зміни протягом строку дії  тарифів обсягу окремих складових   економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від  виконавця, зокрема, збільшення або зменшення податків і зборів мінімальної заробітної плати, орендної плати та амортизаційних відрахувань, підвищення або зниження цін на паливно-енергетичні та інші матеріальні       ресурси, виконавці/виробники проводять  коригування встановлених цін/тарифів на житлово-комунальні послуги і подають на затвердження до органу, уповноваженого  здійснювати встановлення таких цін/тарифів. При цьому перерахунок цін тарифів може проводитися шляхом коригування лише тих складових структури  тарифів, за якими відбулися цінові зміни вбік збільшення або зменшення. Встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно  обґрунтованих витрат на їх виробництво  не допускається.

Відповідно до пункту 4.2 Процедури встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води,  затвердженої постановою НКРЕКП від 31.03.2016 №529, зміна тарифів       може проводитись за  обставин, що впливають або можуть вплинути на результати діяльності виконавця послуг, а саме зміна протягом строку дії тарифів обсягу окремих витрат, пов’язаних із наданням послуг централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, з причин, які не залежать від виконавця послуг, зокрема збільшення або зменшення ставок податків і зборів, розмірів мінімальної заробітної плати, орендної плати та амортизаційних відрахувань, підвищення або зниження цін і тарифів на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси (у разі таких змін може проводитися перерахування тарифів шляхом коригування лише тих складових частин  структури тарифів, за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення або зменшення), якщо це в сукупності призводить до зміни тарифів більше ніж на 2 % від установленого рівня.

На даний час на підприємстві діють тарифи на теплову енергію:

- для населення в розмірі 1548,24 грн . за 1 Гкал., затверджені Рішенням виконавчого комітету Волочиської ОТГ від 06.10.2017 року № 509, введені в дію з 27.10.2017року;

- для бюджетних установ в розмірі 2110,70 грн. за 1 Гкал, затверджені Рішенням   виконавчого комітету Волочиської ОТГ від 06.10.2017 року № 509, введені в дію з 27.10.2017року;

- для інших споживачів в розмірі 2110,74 грн. за 1 Гкал., затверджені Рішенням  виконавчого комітету Волочиської ОТГ від 06.10.2017 року № 509, введені в дію з 27.10.2017року.

У зв’язку зі зміною цін на природний газ, збільшенням цін на водопостачання та водовідведення для технологічних потреб, збільшенням мінімальних гарантій з  оплати праці ВКПТМ «Тепловик» визначено           проект тарифу на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої  води  шляхом коригування по наступних складових:

      

  1. Паливо (газ природний) для бюджетних та інших споживачів:

Постановою КМУ від 19.10.2018 р. № 867 затверджено «Положення про покладення    спеціальних обов`язків на суб`єктів ринку природного газу для забезпечення   загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», п.13 якого визначено, що з 1 листопада 2018 року НАК «Нафтогаз України» здійснює продаж/постачання природного газу для виробників теплової енергії в рамках виробництва теплової енергії з метою надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню,теплової енергії для потреб бюджетних організацій та інших   споживачів за ціною, що становить( 8981,00 грн. за 1000 куб.метрів х0,6943 = 7482,61      грн. (з урахуванням ПДВ та без урахування тарифів на транспортування та розподіл     природного газ),  проти 5930,40 грн.за 1000 куб.м ,що діяла  до 01.11.2018 р. Зростання   ціни на природний газ для населення становить 23,0% а для всіх інших споживачів (бюджетних та інших)  зменшення ціни на природний газ становить 24,0%

 

2. Оплата праці і відрахування на соціальні заходи.

В діючих тарифах фонд оплати праці розрахований від  мінімальної заробітної плати – 1762 грн, при плановому рівні середньомісячної заробітної плати 5438 грн. та  забезпечував гарантію мінімальної заробітної плати в розмірі 3200 грн. згідно вимог Закону України від 6 грудня 2016 року № 1774-VІІІ

Фактичний розмір середньомісячної заробітної плати за 10 місяців 2018 року становить гривень -6777 гривень та становить 78,7 % від середньомісячної заробітної  плати по Україні за 9 місяців 2018 року (8605 грн.).

У проекті тарифів заробітна плата збільшується в середньому на 44% та забезпечує мінімальну заробітну плату передбачену у проекті Держбюджету на  2019 рік у розмірі 4175 грн.

Планова середньомісячна заробітна плата – 8087 грн.

Відповідно збільшилися відрахування на соціальні заходи.

Окремо слід зазначити, що низький рівень заробітної плати призвів до відтоку в першу чергу кваліфікованих робітничих кадрів. Без підвищення рівня заробітної плати підприємство втратить працівників працездатного віку повністю.

За результатами проведеного коригування тарифи що подаються на розгляд змінюються наступним чином:

- для населення зростання тарифу становить – 24,3%

(1923,86 грн./Гкал., діючий    1548,24 грн./Гкал.   з ПДВ)

- для бюджетних організацій   зменшення становить -17,5%

(1796,17 грн./Гкал.,       діючий- 2110,70грн./Гкал. з ПДВ)

- для інших споживачів   зменшення становить -17,5%

(1796,17 грн./Гкал., діючий-   2110,74 грн./Гкал. з ПДВ).

Повідомлення про проведення обговорень проекту коригування тарифів розміщено на сторінках районної газети «Зоря»,  на сайті ВКПТМ «Тепловик» та на сайті міської ради.

Пропозиції та зауваження громадян, які пропонуються   до обговорення щодо коригування тарифів, будуть враховані при винесені на розгляд та затвердження  виконкому.

 

 ВИСТУПИЛИ:

Гуменюк А.С. «Потрібно розібратись, хто саме має затверджувати тарифи на тепло, що таке «уповноважений орган» на який посилаються всі закони та постанови, який мав би перевіряти та контролювати тарифи».

Бородовська  Г.І. «До 2017 року органом, який встановлював тарифи ВКПТМ «Тепловик»,  була Нацкомісія з питань енергетики та ЖКГ. Але, за умовами змін внесених до умов ліцензування діяльності підприємств теплоенергетики, повноваження по встановленню чи коригуванню тарифів передано до органів місцевого самоврядування. Тому на сьогоднішній день, у всіх законодавчих актах, що стосуються питань коригування та встановлення тарифів на централізоване опалення, термін «уповноважений орган» означає, у випадку нашого підприємства, виконавчий комітет Волочиської міської ОТГ.»

Гуменюк А.С., який висловив своє бачення підняття тарифів на теплопостачання лише по статті підняття ціни на газ.

Сиско Д.М.  «Я не згідний піднімати заробітну плату за рахунок  збільшення тарифів. Я не зможу проплатити за тепло після підняття тарифів».

Бородовська  Г.І. проінформувала, що порушувати Закон України «Про житлово-комунальні послуги» (ст. 31) ми не можемо. Встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво  не допускається. В разі невідповідності тарифів економічно обґрунтованим витратам потрібно буде відшкодовувати підприємству різницю в тарифах за рахунок місцевого бюджету. Нас постійно перевіряє Антимонопольний Комітет, він тільки слідкує за нашим сайтом. І якщо ми зробимо якесь порушення, зразу  накладається штраф на підприємство.

Воронюк А.В. «Чи зменшився обсяг вироблення теплової енергії за рахунок встановлення індивідуального опалення в окремих квартирах?           В цьому опалювальному сезоні зменшилась кількість споживачів теплової енергії за рахунок надання дозволу квартиронаймачам на облаштування індивідуального опалення,чи змінився  обсяг реалізації порівняно з минулим роком?»

Бородовська Г.І. повідомила, що обсяг реалізації теплової енергії  порівняно з минулим  роком в розрахунку не змінювався. Оскільки проводиться лише коригування тарифу по деяким складовим, а не повний перегляд та затвердження нових тарифів, то для правильного визначення рівня коригування тарифу об’єми реалізації теплової енергії  не змінювались при проведенні розрахунків з метою уникнення впливу на тариф крім цінових змін ще й зміни обсягів реалізації.

Воронюк А.В. попросив надати інформацію  щодо обсягу власної виробленої теплової енергії за рахунок твердопаливного котла (альтернативий вид палива – пелети) та чи можливе її використання для населення.

Бородовська Г.І.  – Я Вам дякую за дуже слушне запитання. Адже по даних минулого   року твердопаливний котел виробив близько 1100 Гкал., на що було затрачено 771000грн.    При цьому теплову енергію використовували для обігріву бюджетних установ, відповідно в собівартість та структуру тарифу для  населення вона не входила.           Хочу повідомити, що після    оприлюднення повідомлення про наміри нашого підприємства щодо коригування тарифів від споживачів надійшли пропозиції:

- врахувати вартість альтернативних видів палива (пелет) для всіх категорій  споживачів;

- надати детальну роз шифровку по статтях витрат фактичної собівартості за період діючого тарифу;

- надати розрахунок планових витрат палива та заробітної плати, що враховуються в скоригованому тарифі.

Ми  врахували зауваження, пропозиції громадян та внесли зміни в розрахунок тарифів для населення, використавши обсяги    виробленої теплової енергії  твердопаливним котлом для обігріву  як бюджетних           організацій так і населення, і тоді в структурі тарифу повна собівартість 1Гкал. становитиме 1509,91грн.  для населення,  бюджетних та інших споживачів.

Рекомендована вартість 1Гкал. для потреб бюджетних організацій , інших становитиме 1811,77грн. (з ПДВ), для населення – 1811,77грн. (без ПДВ).

Тариф на послуги з централізованого опалення для абонентів житлових будинків з     будинковими та квартирними засобами  теплової енергії становитиме 1856,59грн. (з ПДВ) за 1Гкал, та 53.13грн. за 1кв.м (з ПДВ) за місяць протягом періоду надання         послуги з централізованого опалення для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних засобів обліку.

Гуменюк А.С., чому ви не організовуєте роботу спеціалістів в понаднормовий час, як на машзаводі?

Бородовська Г.І. – «Деякі оператори працюють в понаднормований час, але тільки в межах закону та Конституції».

Воронюк А.В. -  попросив Ганну Іванівну надати розшифровку підняття тарифів окремо по кожній із трьох складових (природний газ, оплата праці,  водопостачання та водовідведення)

Бородовська Г.І.  « Я вас прекрасно розумію, і дуже добре, що ви не стоїте в стороні даного питання, а  свої пропозиції та зауваження висловлюєте. Ми все врахуємо при винесенні рішення на виконком».

Білий О.О.  « Шановні споживачі! В нас на підприємстві не вистачає кваліфікованих    спеціалістів. На заробітну плату в 6,0тис.грн. не можемо знайти електрика.          Розрахувались і поїхали на заробітки в Польшу  оператори котелень. Ви прекрасно знаєте, що оператором може бути тільки висококваліфікований  спеціаліст, який   пройшов спеціальне навчання, має       допуск  на виконання небезпечних робіт. Можливо хто знає таких людей, що шукають роботу, направте до нас. Ми будемо тільки раді. А щодо тарифів,  то заходьте на наше підприємство, ми всім зацікавленим надамо детальну, обґрунтовану відповідь, роз’яснення по кожній статті витрат».